23.2.2016 07:34:33

Do protileteckých krytov!

 

Komunistický poslanec Dumy Sergej Obuchov navrhuje ministerstvu pre mimoriadne situácie organizovať podujatia na zvýšenie pripravenosti obyvateľstva na svoju ochranu pred nebezpečenstvami vyplývajúcimi z vojnových konfliktov. Ďalej navrhuje preveriť systémy výstrahy o mimoriadnej situácii a uskutočniť cvičenia na úkryt ľudí do protileteckých krytov. (Na Slovensku ľudia ani nevedia kde sa „ich“ kryt nachádza.)

 

Poslanec pripomína, že počas Mníchovskej konferencie o bezpečnosti premiér D. Medvedev vyhlásil, že rozhodnutia NATO postrkujú svet k vzniku novej studenej vojny. Nebezpečenstvo vojnových konfliktov podľa Obuchova rastie, „konkrétne v spojitosti a egocentrickou a agresívnou politikou Turecka – členského štátu NATO“.

Práve pre tieto dôvody treba civilné obyvateľstvo pripraviť na mimoriadne situácie, vznikajúce počas vojnových čias, nazdáva sa poslanec.

„Informácie o silách a prostriedkoch civilnej obrany sú štátnym tajomstvom, dozvedieť sa obyčajnému človeku o najbližšom leteckom úkryte pri bydlisku alebo pracovisku sa na oficiálnych stránkach ministerstva pre mimoriadne situácie nie je možné“, uvádza ruský komunista.

Podľa ria.ru, 23. 12. 2016