24.1.2018 08:49:12

Dmitrij Sablin: Ak by nebolo Američanov, v Sýrii by už dávno bol mier a pokoj

Dmitrij Sablin na portáli Politexpert tvrdí, že pokiaľ by nebolo zásahov Američanov, už dávno by bol v Sýrii pokoj a mier.

Dmitrij Sablin je ruský politik a predseda organizácie ruských vojnových veteránov. Podľa jeho slov má už Sýria to najťažšie za sebou, kritická situácia v Sýrii bola v roku 2015. Dmitrij Sablin sa momentálne nachádza v Sýrii a koordinuje spoločnú činnosť viacerých rusko-sýrskych výborov zaoberajúcich sa riešením vojenskej, politickej, humanitárnej či ekonomickej situácie v Sýrii.

Podľa Sablina Rusko prekazilo americké plány a zachránilo Sýriu, ktorú sa rozhodli Američania zničiť, rovnako ako zničili Irak. Damask momentálne začína obnovovať Sýriu, zvyšky teroristov však naďalej získavajú pomoc od Američanov, Západu alebo od arabských monarchií Perzského zálivu. Ešte stále existujú skupiny teroristov vo východnej Gute, východne od Eufratu, či v provincii Idlib a Latakia.  Američania budú v Sýrii pôsobiť až dovtedy, pokiaľ sýrske vládne sily a ich spojenci nezlikidujú všetkých teroristov a ich inštruktorov v Sýrii.

Teroristov sýrske vládne sily zlikvidujú, nehľadiac na aktívnu pomoc teroristickým bandám zo strany Západu.

Sýria a Rusko rozvíjajú obojstranné výhodné vzťahy. Sýrsky prezident Bašár Asad už niekoľkokrát zdôraznil dôležitú úlohu Moskvy v regulácii situácie v Sýrii, do diania v Sýrii sa zapája aj Čína.

HSP, 24. 1. 2018