08.10.2020 18:37:12

Ďalší komentár Úradu pre informácie a tlač MZV RF k situácii okolo A. Navaľného

Na snímke budova Ministerstva ZV RF
Na snímke budova Ministerstva ZV RF
(foto: Sputnik/Natalia Seliverstova)


Všimli sme si  v podstate predvídateľnú rýchlosť,  akou nemecká strana „súhlasila“ so zverejnením správy o výsledkoch analýzy  biologického materiálu A. Navaľného, ktorú získala takpovediac deň predtým, na webovej stránke Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW), zjavne špeciálne k začiatku zasadnutia Výkonnej rady OPCW.V podstate tento vyfantazírovaný príbeh, ktorý  podposunul Berlín svojim euroatlantickým spojencom, spolu s vedením Technického sekretariátu OPCW, pokračoval podľa vopred naplánovaného sprisahaneckého scenára.

Po vojenských laboratóriách Nemecka, Francúzska a Švédska potvrdili prítomnosť dvoch biomarkerov inhibítorov cholínesterázy v biologických materiáloch A. Navaľného dve laboratóriá, menované Technickým sekretariátom OPCW, ktoré, podľa všetkého, súvisia aj s vojensko-politickými štruktúrami euroatlantickej „komunity“. Sú vraj „štrukturálne podobné dvom chemikáliám kontrolovaným podľa Dohovoru o chemických zbraniach“, na rozdiel od nich však nie sú do zoznamu zahrnuté.

Ruská federácia má v úmysle zverejniť počas aktuálneho zasadania Výkonnej rady svoju verziu situácie v súčinnosti Nemecka s Technickým sekretariátom OPCW,  a tak poskytnúť členským štátom Dohovoru o chemických zbraniach chronológiu zákulisných manipulácií s hlavnými postavami celého tohto teátra. Chceli by sme tiež pripomenúť, že všetky početné výzvy Generálnej prokuratúry Ruskej federácie adresované v súlade s Európskym dohovorom o právnej pomoci z roku 1959,  orgánom Nemecka, Francúzska zostali bez odpovede, pod zámienkou, že všetko je zatiaľ v stave vyšetrovania.

Dúfame, že nadchádzajúca spoločná práca ruských špecializovaných odborníkov s odborníkmi z OPCW umožní nadviazať pokojnú, odpolitizovanú interakciu a zabráni ďalšiemu vyhroteniu situácie okolo tejto problematiky.


redakcia z Rusemb