22.1.2017 19:11:26

Daily Mail: Rusko môže poraziť britskú armádu za jeden deň

Vojenský rozpočet Veľkej Británie sa rokmi znížil a počet vojsk dosiahol minimum, čo britskú armádu zbavuje možnosti zostávať efektívnou bojovou silou, píše Daily Mail s odvolávkou sa na Centrum historických analýz a štúdií konfliktov pri pozemných vojskách štátu.  

Zníženie obranných výdajov spôsobilo, že jediná pozemná jednotka britských pozemných vojsk môže byť pri zrážke s takým nepriateľom ako Rusko kompletne zničená za jediný deň, hovorí sa v štúdii.

V súvislosti s tým sa nastoľuje dôležitá otázka: je vôbec britská armáda pripravená na takúto možnosť (na vojnu – pozn. red.), prináša Daily Mail výňatok zo správy. Autori dokumentu hovoria, že odpoveď na túto otázku je záporná!

Podľa The Independent, ak sa zajtra začne vojna, tak britská armáda dokáže poskladať brigádu v počte päť až desať tisíc vojakov.

 

Podľa bývalého veliteľa OS B. Británie Riacharda Barronsa obranné kapacity NATO nie sú prispôsobené na vojnu s takým protivníkom, ako Rusko. Ministerstvu obrany V. Británie navyše napísal list, v ktorom vyhlásil, že štát síce má lode a lietadlá, no veľakrát pre ne nemá muníciu, pretože Londýn „si zvykol závisieť na amerických silách“.  

Podľa ria.ru, 22. 1. 2017