04.8.2012 10:55:06

Čubajs zmení svet

Kým experti rozmýšľajú ako sa dá efektívne stimulovať rozvoj nano a inovačných technológií, Anatolij Čubajs snuje veľké plány. V rozhovore pre televíziu RT prezradil, že Rosnano pracuje na troch projektoch, ktoré budú schopné zmeniť svet.
- Pracujeme s vyše 90-timi projektmi a asi 70 z nich je zaujímavých. Desať je veľmi zaujímavých a asi 3 – 5 projektov dokáže zmeniť celé odvetvia. Máme tiež tri projekty, ktoré môžu zmeniť svet, povedal Čubajs, ale nič nekonkretizoval.
- Potrebujem ešte trocha času kým budem môcť o tom rozprávať. Zatiaľ môžem spomenúť iba jeden reálne existujúci projekt. Ide o bezkremíkovú elektroniku, ktorá sa dá vyrábať nie zo silikónu, ale z plastov.
- Toto vytvára unikátne príležitosti. Vybrali sme si najlepšieho partnera na svete, spoločnosť Plastic Logic, ktorá nám pomôže postaviť v Rusku novú fabriku na výrobu najmodernejších plastových počítačov, zdôveril sa A. Čubajs.
Podľa jeho slov počítače sa budú vyrábať z rovnakých materiálov ako pivové fľaše. A takéto zníženie nákladov výroby vraj ušetrí kolosálne peniaze.
Vzgljad.ru, 3. november 2010 (výňatok)