12.8.2017 18:16:13

Čo čaká Američanov v prípade vojny so Severnou Kóreou

Ruský analytik Andrej Kruz na portáli rusvesna uviedol niekoľko zaujímavých informácii o možnom konflikte medzi Severnou Kóreou a USA. 

Podľa jeho slov je až zarážajúca naivita mnohých občanov, ktorí veria tomu, že ráno stačí “americkým supermanom” s vysokotechnologickou prevahou vypustiť okrídlené rakety, ktoré rozrazia štít protivzdušnej obrany “severokórejského pudlíka”, na obed priletia lietadlá so stealth technológiami, všetko zbombardujú a večer si hrdinskí americkí chlapci dajú víťazný hamburger s colou na vojenskej základni. 

Tak tak týmto spôsobom to naozaj nefunguje.

Severokórejčania sa už takmer 50 rokov pripravujú na konflikt s “bastardami z USA”. Momentálne sú približne na úrovni NDR v roku 1989, takže zdrojov na vedenie vojny majú dostatok. Takmer 50 rokov Severokórejci  podrobne študujú americké vojenské aktivity a postupy a poznajú ich naozaj veľmi detailne.

V prvom rade, ak sa vypustia okrídlené rakety, musí byť známy cieľ, voči ktorému útočia. V Severnej Kóreii NEEXISTUJE americká a ani juhokórejská špionážna sieť, takže informácie zbierajú Američania z družíc. Oklamať družice nie je problém, Severokórejci presne vedia, kedy a a po akých dráhach americké špionážne družice lietajú. Takže všetky ciele, ktoré Američania vidia a poznajú sú falošné ciele.

Už 50 rokov Severokórejčania budujú svoje logistické, priemyselné a vojenské centrá hlboko pod zemou. Pod zemou sa nachádzajú aj bunkre pre civilné obyvateľstvo, ktoré je výrazne zmanipulované a pripravené bojovať proti americkému agresorovi.

Ako vyzerajú severokórejské Commandos a aký podstupujú tréning si môžete pozrieť tu: 

Video viď originálny článok: http://www.hlavnespravy.sk/co-ocakava-americanov-v-pripade-vojny-severnou-koreou/1099550

 

 

Takmer 70 severokórejských ponoriek a množstvo drobných lodí so silnými torpédami predstavuje silnejšieho protivníka, ako si Američania predstavujú. Severokórejčiania majú raketové protilodné batérie, modernizovaný systém protivzdušnej obrany S-200 s viacerými veľmi zaujímavými severokórejskými parametrami, ktoré môže Američanov nepríjemne prekvapiť. Väčšina odborníkov dobre vie, že americké letectvo by v prípade útoku malo relatívne vysoké straty. Okrem toho majú Severokórejci jadrové zbrane.

Najväčší problém nastane, ak sa Američania vylodia na severokórejskom území, alebo preniknú na severokórejské územie z juhu. Každý meter juhokórejského a severokórejského územia je zmapovaný a severokórejské delostrelectvo je skvele zamerané. Už v Iraku dokázalo jednoduché delostrelectvo spôsobiť Američanom vysoké straty, pri existujúcej americkej dominancii vo vzdušnom priestore. Americké letectvo nedokázalo v irackej púšti včas eliminovať všetky iracké delá, ako to chcú urobiť v severokórejských horách? Navyše Severokórejci majú vyššiu vojenskú hodnotu ako Arabi.

Stačí sa pozrieť na mapu, uvedomiť si, z ktorej časti mora môžu Američania prísť a čo si Severokórejci na nich pripravili. Zamínovaná oblasť, preháňajúce sa rýchle torpédové člny a lode, 70 ponoriek, celé pobrežie kryté protilodnými raketami.  Okrem toho už Čína dopredu informovala, že bude Severnú Kóreu podporovať. A čo budú robiť americkí pešiaci, keď sa na území Južnej Kórey stretnú s príslušníkmi severokórejských špeciálnych kománd, infiltrujúcich juhokórejské územie a  určených na to, aby čo najsurovejšie lovili americké skalpy?

Ako Američanom v totálnom chaose a pri premiešaní bojových pozícii pomôže americké letectvo či rakety? To budú ostreľovať vlastné pozície? Na to Američania nemajú, rovnako ako nemajú na to, aby zniesli ďalšiu potupu na medzinárodnej aréne a ďalšiu politickú krízu v USA, zapríčinenú americkými stratami. A do toho Severokórejcami zbombardovaný Soul a Tokio.

Technologická prevaha Američanov? Veľmoc so všetkými výhodami na svojej strane?

Zabudnite. Severokórejcov nemožno porovnávať s Arabmi. Ak to niekto robí, svedčí to o jeho hlúposti, nadutosti a nakoniec sa veľmi nepríjemne prekvapí.

hlavnespravy.sk, 12. 8. 2017