13.2.2015 14:29:12

Čitatelia Sueddeutsche Zeitung: Putin vyhral bitku o Ukrajinu

Podľa čitateľov nemeckých novín Sueddeutsche Zeitung, mier bude na Ukrajine dosiahnutý len keď celoeurópsku štruktúru bezpečnosti, a konanie USA a sankcie len prehĺbia situáciu. Podľa R. Pollinga z Hanoveru víťaz bitky o Ukrajinu je už jasný.

"Niekedy všetko zájde tak ďaleko, že federálna vláda musí použiť aj hnusné slovo vojna. Áno, na Ukrajine je vojna. A všetci tí, ktorí dnes ako modlitbu opakujú, že za našich čias sa vojna nedá vyhrať, musia uznať: Putin vyhral bitku o Ukrajinu".

Podľa ďalšieho čitateľa, tentoraz Mníchova, Karla Ibbingera, USA nenapomáhajú riešeniu problému, sledujú si len svoje vlastné záujmy a snažia sa Ukrajinu premeniť na zónu svojho vplyvu.

"Ak viceprezident Joe Biden hovorí, že veľakrát diskutoval s prezidentom Ukrajiny Porošenkom a premiérom Jaceňjukom, tak, žiaľ, robil to so zámyslom dosiahnuť pre svojho syna kľúčovú rolu v energetickom sektore Ukrajiny, pripraviť si vhodnú pôdu pre koncern Monsato, umiestniť troch občanov do ministerských kresiel. Skrátka v mene záujmov USA. A ak Biden povedal, že nesúhlasí s tým, aby akákoľvek krajina pretendovala na sféru vplyvu, tak blahosklonne zamlčal, že to USA v skutočnosti ašpirujú o Ukrajinu s geopolitického uhla pohľadu."

 


Viac:  http://ria.ru/world/20150213/1047567647.html

Podľa ria.ru, 13. február 2015