03.4.2018 19:41:33

Cesty Víťazstva - Na Berlín 2018

Od 25. apríla do 9. mája 2018 sa uskutoční každoročná medzinárodná motocyklová jazda "Cesty Víťazstva - Na Berlín 2018", ktorá je venovaná 73. výročiu veľkého víťazstva nad fašizmom.

V tomto roku budú účastníkmi motocyklisti z Ruska, Bieloruska, Poľska, Česka, Slovenska, Slovinska, Talianska, Anglicka, Srbska, Macedónska, Bulharska, Nemecka, Dánska a ďalších štátov, ktorých obyvatelia bok po boku vzdorovali hnedému moru fašizmu. V duchu historickej paralely znova budú spoločne prechádzať po cestách tohto hrôzostrašného vojenského konfliktu. Cieľom je zachovať a rozšíriť ponaučenia z historických udalostí, sprostredkovať svedectvá o neobyčajnej odvahe a hrdinstve príslušníkov národa, ktorý sa v tomto boji neváhal obetovať aj za cenu obrovských strát.

My, členovia motocyklového klubu Noční Vlci, oddelenie Európa, dovoľujeme si Vás pri tejto príležitosti pozvať na účasť na pietnych aktoch kladenia vencov pri pamätníkoch obetiam 2. svetovej vojny, ktoré sa uskutočnia 4. mája 2018 o 14. hodine pri Pamätníku SNP v Banskej Bystrici a 5. mája 2018 o 13. hodine na bratislavskom Pamätníku sovietskych vojakov padlých počas druhej svetovej vojny, Slavín.

Bude pre nás veľkým potešením, ak nás poctíte svojou účasťou a spolu s nami si pripomeniete tento dôležitý okamih našej histórie.

V Dolnej Krupej 28. marca 2018

Prezident oddelenia Noční Vlci Europa Jozef Hambálek