26.9.2018 15:27:04

Česku hrozí zmiznutie v multikulti islamizovanej EÚ. Nesmieme kapitulovať ako v 1938

Predseda SPD Tomio Okamura pripomenul 80. výročie Mníchovskej dohody a porovnal vtedajší nátlak na krajinu s tým, ktorému čelí dnes. Podľa neho v dnešnom neomarxistickom globálnom svetovom poriadku nie je miesto ani pre samostatnú Českú republiku, ani pre český národ.

.

“Prijatie takzvanej Mníchovskej dohody znamenalo začiatok plnej podriadenosti Československa nadnárodnému riadeniu a rezignáciu na hájenie vlastnej suverenity. Tento stav trvá doteraz. Kapitulácia Československa bola vyvolaná potrebou otvoriť Nemecku priestor na expanziu na východ a nasmerovať jeho budúcu agresiu smerom na vtedajší Sovietsky zväz. Nebyť tohto záujmu, tak existovali v spolupráci Francúzska, Anglicka, Československa a Sovietskeho zväzu všetky vojenské predpoklady na zastavenie agresie Nemecka a pádu Hitlerovej diktatúry už v roku 1938,” napísal.

Podľa Okamuru sa krajina mala brániť, pretože v septembri 1938 zmobilizovala na svoju obranu vyše milión mužov a armáda ČSR patrila k najlepšie vybaveným armádam Európy, ktorej hodnotu výrazne zvyšoval, hoci nedokončený, systém opevnenia.

“Ľudia chceli bojovať za svoju republiku. Počas neskoršej kapitulácie sa v septembri 1938 na českých hraniciach strieľalo. Prebiehal tu boj so sudetonemeckými teroristami podporovanými jednotkami nemeckých ozbrojených síl. Pri obrane hraníc padlo v týchto bojoch takmer sto príslušníkov armády a stráže obrany štátu. Patrí im v týchto dňoch naša pietna spomienka a uznanie za statočnosť,” dodal.

Líder SPD sľúbil, že na najbližšom rokovaní snemovne hnutia požiada Poslaneckú snemovňu o uctenie pamiatky všetkých, ktorí vtedy padli za obranu štátu, minútou ticha.

Ako uvádza Okamura, krajina je dnes vystavená podobnému nátlaku, ktorému čelila v roku 1938.

“Má postupne rezignovať na zvyšok suverenity a zmiznúť v multikultúrnom projekte islamizovanej Európskej únie. Vojna v tomto záujme sa dnes nevedie vojenskými prostriedkami, ale pomocou vytváraných humanitárnych kríz s asistenciou medzinárodne prepojených a nadnárodne riadených neziskových organizácií. V roku 1938 Československo kapitulovalo. Dnes to nesmieme pripustiť,” varoval.

“Nemáme kam ustúpiť. V neomarxistickom globálnom svetovom poriadku nie je miesto ani pre samostatnú Českú republiku ani pre náš národ,” uzavrel.

HSP, 26. 9. 2018, Sputnik