14.11.2017 10:17:10

Británia túži po produktívnych vzťahoch s Ruskom

 

Londýn chce iné, produktívne vzťahy s Ruskom, a nie návrat ku Studenej vojne a večnej konfrontácii, vyhlásila premiérka Theresa Mayová, vystupujúc s každoročnou správou o zahraničnej politike Spojeného kráľovstva.

 

Na začiatku svojho vystúpenia tvrdo skritizovala Rusko, potom však vyhlásila, že súčasné vzťahy s Moskvou nie sú tým, čo Londýn potrebuje, uvádza RIA Novosti.

„Existuje aj iná cesta. Mnohí z nás pozerajú na postsovietske Rusko s nádejou. Vieme, že silné a prosperujúce Rusko, ktorá hrá podľa pravidiel, by bolo v záujmoch Veľkej Británie, Európy, sveta,“ povedala.

„Sme povinní byť opatrní, no chceme aj spolupracovať, a práve preto v najbližších mesiacoch navštívi minister zahraničia V. Británie Moskvu,“ dodala Mayová.

x x x

Západ, konkrétne EÚ a teraz aj V. Británia si začína predchádzať Rusko ako bohatú nevestu, čo je dobrý signál. Všetci, ktorí „do veci“ vidia, si tiež uvedomujú, že spoznal, že Západ nemá na to, aby hospodársky a politicky Rusko zastavil. A tak sa mu budú snažiť dostať bližšie k telu všetci takýto „priatelia“, čo je pre Rusko ešte nebezpečnejšie. Dôkazom sú dejiny celého druhého tisícročia.

S využitím vz.ru, 14. 11. 2017