27.7.2014 19:04:01

Borodaj: Zdá sa, že Porošenko už pochopil, že provokácia s Boeingom krachla

Premiér DĽR Alexander Borodaj vyhlásil, že snahou vytlačiť domobrancov z územia pádu Boeingu sa Kyjev usiluje zničiť dôkazy zločinu svojich vojakov.

Komentujúc vyhlásenia tajomníka rady bezpečnosti Ukrajiny Parubija, že ukrajinské vojská aktivizujú boje, aby vytlačili domobrancov z miesta pádu Boeingu, predseda vlády Doneckej ľudovej republiky Alexander Borodaj vyhlásil, že toto "neoddiskutovateľne dokazuje, že Kyjev sa snaží zničiť dôkazy zločinu svojich vojakov", - hovorí sa na stránke tlačovej služby DĽR.

"Chunta je v panike, hlavné pre nich je zlikvidovať vyšetrovanie,  - pokračoval Borodaj a pozornosť obrátil na to, že Parubijove vyhlásenia zazneli práve vtedy, keď medzinárodní experti konečne začali s plnohodnotnou prácou na mieste pádu lietadla. Ide o prehliadku miesta pádu a analýzu úlomkov.

"Zdá sa, že Porošenko pochopil, že provokácia s lietadlom krachla a USA sa ho nesnažia "prikrývať". Preto kyjevské úrady ani netrápi, že vyhlásenia Parubija priamo protirečia rozhodnutiu Porošenka vytvoriť okolo miesta tragédie územie bez paľby", - myslí si Borodaj.

Podľa vz.ru, 27. júl 2014