19.11.2014 20:23:02

Bojové straty Ukrajiny na východe: Matematika nepustí!

Podľa zdroja v operačne-prieskumných štuktúrach Doneckej a Luganskej ľudovej republiky bojové straty ukrajinskej armády dosiahli 1800 jednotiek obrnenej techniky - bojových vozidiel pechoty, obrnených transportérov a  tankov. Z tohto počtu vraj asi 500 jednotiek tvoria nenávratné straty.

No a z daných 500 jednotiek tvoria tanky T-60, 7-72 a T-80 asi 100 jednotiek. Tieto počty potvrdili aj nezávislí vojenskí experti, ktorým akreditáciu vystavili práve ukrajinské úrady.

"Vyše tisíc jednotiek poškodenej obrnenej techniky Ukrajinci vyviezli z boja a nasmerovali ich do tankvých opravárenských závodov. Čast z tejto techniky je už opäť na bojových postoch", povedal anonymný expert.

Vydavateľstvo Jane´s, ktoré sa špecializuje na vojenské témy uvádza, že Ukrajinské letectvo stratilo pčas konfliktu 22 lietadiel a helikoptér. Podľa vysokopostaveného zdroja z ukrajinských vojenských kruhov dôvodom takých strát bolo to, že Ukrajina "v priebehy 23 rokov od nadobudnutia nezávislosti nikdy nevyužila lietadlá a pilotov na bojovú činnosť".

 

Podľa vz.ru, 19. november 2014