04.8.2012 10:55:06

Boj s chudobou je hlavným smerom politiky

NOVO – OGAREVO, 16. mája 2007 – RIA Novosti. Boj s chudobou je jedným z hlavných smerov ruskej politiky, vyhlásil to prezident Ruskej federácie Vladimír Putin na stretnutí s predstaviteľmi Verejného parlamentu Ruskej federácie.

Šéfka komisie Verejného parlamentu Ruskej federácie pre otázky sociálneho rozvoja Alexandra Očirovová v svojom vystúpení navrhla vypracovať sociálne štandardy kvality života.

„Vláda chápe ako a do akého času zmenšiť počet obyvateľov, ktorí sa nachádzajú pod hranicou chudoby,“ poznamenal V. Putin. Hovoriac o štandardoch kvality života ruský prezident vyhlásil, že „treba sa pozrieť na to, od čoho závisia“.

„Tieto štandardy sú naviazané na rozvoj ekonomiky. Treba vychádzať z reálií a možností, ale byť súčasne maximálne objektívny. V štandardoch by malo byť premietnutá aj kvalita života,“ povedala hlava ruského štátu.

Predseda komisie pre medzinárodnú spoluprácu a spoločenskú diplomaciu Vjačeslav Nikonov nasmeroval pozornosť prezidenta na obrovské množstvo „byrokratických bariér stojacich pre spoločenskou diplomaciou.“ Týka sa to ministerstva financií a úradných nariadení a čiastočne aj zákonov.

V. Putin odpovedajúc V. Nikonovi, sľúbil, že byrokratické problémy v tejto oblasti budú odstránené, pretože využitie Verejného parlamentu v rozvoji spoločenskej diplomacie je veľmi dôležité.