18.2.2016 16:01:53

Blokáciu ruských nákladov na Ukrajine si zaplatilo Poľsko za 200 miliónov USD

 

Blokáciu ruských nákladov, s ktorou začalo Zakarpatsko, a potom bola podchytené aj v iných regiónoch „nie ľahostajnými Ukrajincami“, zaujala regionálne médiá.

 

Ako píšu „Noviny Zakarpatia“ (Užhorod), toto všetko hralo na ruku Putinovi a Poľsku. Všetko sa to začalo zo zákazu Moskvy na dovoz niektorých skupín tovarov z EÚ do Ruska. Výsledkom toho bolo, že sa zastavilo pašovanie Poliakov. Varšava ako odpoveď pribrzdila administrovanie ruských tranzitných nákladov na svojej hranici. A tak si to tranzitné náklady začali „hnať“ cez Ukrajinu. Tu sa však našli užitoční hlupáci z Pravého sektoru, ktorí prehradzujú tranzit Európanmi už uhradených tovarov do Európy.

Poliaci sa s Ruskom dohodnú a náklady budú opäť jazdiť cez Bielorusko a Poľsko do EÚ. Lenže ukrajinské náklady už v Ázii nikdy neuvidíte. Rovnako, ako ruské náklady na Ukrajine.

Podľa tvrdenia nášho zdroja, poznamenáva užhorodský list, Poľsko zaplatilo blokáciu ruských nákladov cez jedného z ukrajinských politikov – 200 miliónov USD. Práve na toľko sa cenil trh prepráv ruským smerom.

 

Viac:  http://regnum.ru/news/polit/2082195.html

Regnum.ru, 18. 2. 2016