13.9.2016 07:33:30

Blaha: Andrej Kiska je prezliekač kabátov. Z predsedu socialistického zväzu mládeže sa stal zúrivý antikomunista, kapitalista a poučuje o tom, aká je Amerika skvelá

Prezidenta SR Andreja Kisku dobieha minulosť. Okrem jeho neslávne slávnych pôžičkární sa na neho zniesla vlna kritiky aj pre jeho dávnejšiu minulosť . Poslanec za SMER-SD  Ľuboš Blaha hovorí o Kiskovom prezliekaní kabátov a falošnosti. Pred novembrom 1989 mal totiž veľmi blízko ku komunistom. Teraz je z neho zúrivý antikomunista a milovník Ameriky.

Andrej Kiska je známy svojou proamerickou orientáciou, rusofóbiou a silným antikomunizmom. Nie vždy však tomu tak bolo. Upozornil na to poslanec NR SR Ľuboš Blaha. Poslanec reagoval na trochu dávnejší “incident” na sociálnej sieti, keď prezident zverejnil svoju fotku s rodinou na ktorej boli jeho otec, syn a vnuk.

Komunistická strana Slovenska vtedy pod jeho status ironicky zareagovala takto:

“Pán prezident, odovzdajte, prosím, vrúcne pozdravy Vášmu oteckovi, aktívnemu členovi a dlhoročnému funkcionárovi KSČ/KSS, ktorý pôsobil vo funkcii podpredsedu Okresného národného výboru (ONV) v Poprade. Svojho času mal v kompetencii otázky školstva, kultúry a náboženstva. V okrese Poprad teda dohliadal na prísne dodržiavanie ateizmu vo verejnosti.Pre komunistické hnutie toho v okrese Poprad vykonal mnoho a pevne veríme, že by ste to, ako bývalý predseda SZM v Naftoprojekte, dotiahol ďaleko aj v prípade, že by nebol November 1989.”

Ľuboš Blaha ako krajne ľavicovo orientovaný politik v jeho otcovi nevidí žiaden problém:

“To, že bol Kiskov otec presvedčený komunista, je azda na Kiskovi to najsympatickejšie. Vôbec by som sa z toho nesmial. Napriek tomu, že bývalý režim neobhajujem, som presvedčený, že veľa dobrých ľudí úprimne verilo myšlienke komunizmu a robili všetko preto, aby na Slovensku bolo viac sociálnej rovnosti a spravodlivosti. Verím, že aj Kiskov otec bol taký,” napísal Ľuboš Blaha.

Väčší problém však vidí v “prezliekaní kabátov” jeho syna , prezidenta Andreja Kisku:

“Jeho syn však symbolizuje niečo úplne iné. Andrej Kiska bol do novembra 1989 predsedom Socialistického zväzu mladých v Naftoprojekte. Náhodička náhodná, po 17. novembri odrazu prevrátil kabát a stal sa zúrivým antikomunistom. Dnes nás poučuje o tom, aká je úžasná Amerika a kapitalizmus a aký strašný bol bývalý režim. Kým jeho otec niečomu veril, syn verí iba v to, čo sa mu aktuálne hodí. Pred 1989 sa hodilo byť v SZM, po roku 1989 sa hodí byť v náručí americkej ambasády. Takýmto ľuďom sa hovorí oportunisti. Nemajú svedomie, nemajú hodnoty. Správajú sa podľa toho, ako práve fúka vietor. A keby náhodou zajtra celý svet ovládla Čína, tak si oblečú tričká s Mao Ce-tungom a stanú sa odrazu celoživotnými milovníkmi ryže… Je mi z takýchto ľudí smutno a stokrát viac si vážim presvedčených komunistov, ktorí v minulom režime nikomu neubližovali a ani po jeho páde neprestali veriť v jeho ideály. Ak je Kiskov otec takýto človek, má moju úctu. Na rozdiel od svojho syna” ,zakončil svoju úvahu Blaha.

Okrem toho, že bol Andrej Kiska predsedom socialistického zväzu mládeže, taktiež sa chcel stať ozajstným komunistom. Podal si totiž žiadosť o vstup do komunistickej strany. Tá ho však nakoniec neprijala. Chválospevy Havloidov, že “konečne máme prezidenta nezaťaženého komunistickou minulosťou”, sú teda na míle vzdialené realite.

hlavnespravy.sk, 12. 9. 2016