01.8.2020 12:36:50

Belousovová skritizovala transporty americkej armády cez územie SR

Bývalá predsedníčka Slovenskej národnej strany
Bývalá predsedníčka Slovenskej národnej strany
(foto: Kristián Majzlan)


Cez Slovensko sa bude budúci týždeň presúvať zahraničné spojenecké vojsko. Upozornila na to hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková. (HSP)Od pondelka (3. 8.) do nedele (9. 8.) je cez územie Slovenska plánovaný jeden presun amerických vojakov v sprievode Vojenskej polície. „Rezort obrany zdôrazňuje, že tranzit bol schválený v zmysle opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR,“ uviedla hovorkyňa.

Budúci týždeň sa uskutočnia tiež cestné presuny techniky Ozbrojených síl (OS) SR na trasách Nitra – Centrum výcviku (CV) Lešť a späť, Prešov – Trenčín, Trenčín – Trebišov, Trebišov – Martin, Michalovce – Kamenica nad Cirochou, Topoľčany – CV Lešť, Zemianske Kostoľany – Prešov a späť. Rovnako železničné presuny OS SR na trasách Sereď – Dobrá Niva, Prešov – Zemianske Kostoľany a na trase Martin – Dobrá Niva.


Belousovová: „Prítomnosť amerických vojakov ešte nikdy nikomu na svete šťastie nepriniesla“

Ku oznamu, ktorý v piatok zverejnilo ministerstvo obrany sa na Facebooku vyjadrila aj bývalá predsedníčka poslaneckého klubu SNS Anna Belousovová.

„Hádajte, ktorým smerom sa bude armáda USA presúvať? Na východ! Čo tieto vojenské manévre po celom území Slovenska majú znamenať, to nám ministerstvo obrany zabudlo povedať,“ píše známa expolitička.

Anna Belousovová dodala, že v človeku to vzbudzujú oprávnené obavy a zlý pocit. „Prítomnosť amerických vojakov ešte nikdy nikomu na svete šťastie nepriniesla.“

TASR/HSP