04.8.2012 10:55:06

B. Berezovský o voľbách na Ukrajine

Predpokladá, že počas týchto ukrajinských volieb sa bude Rusko správať omnoho múdrejšie ako minule.
- Predpokladám, že pre Rusko neexistuje dôležitejšia medzinárodná záležitosť ako Ukrajina. Ako som už povedal, o budúcnosti Ruska sa rozhoduje na Ukrajine. Toto chápu tí, ktorí si želajú aby sa Rusko stalo civilizovanou krajinou, ako aj tí, ktorí jej želajú ostať v súčasnom barbarstve. Skrátka, tentoraz sa všetko robí premyslenejšie, na myslí mám konanie ruských špeciálnych služieb, ktoré jednoducho zaplavili Ukrajinu. Len sa správajú tichšie, nekričia ako minule, uviedol pre Rádio Sloboda.
- Putin netrhá na sebe košeľu, len ju potichúčky rozprestrel Timošenkovej a upokojil ju. Že Rusi vždy sa stavali na Janukoviča niet žiadnych pochýb, banditský režim v Rusku, prirodzene, vidí v ňom svojho. Tentoraz sa to však robí kulantnejšie.
Týmto nechcem povedať, že úsilia je menej. Naopak, úsilia je viac, aj zdrojov je viac, len je to všetko tichšie a menej viditeľné, aj pre Západ.
A čo sa týka Západa. Ten zase potvrdil svoju plnú impotenciu, absolútne nepochopenie dôležitosti toho, čo sa deje. Predpokladám, že ide o tisíckrát zložitejšiu záležitosť ako tá s Iránom, tisíckrát zložitejšiu ako všetko čo sa deje na Blízkom východe. Pretože teraz ide nielen o budúcnosť Ruska, ale dokonca o všetky hodnoty na ktorých stojí západná civilizácia. Toto je kritický bod a nie Irán, dodal Berezovský.
Podľa RIA Novosti