04.8.2012 10:55:06

Azylant potvrdzuje gruzínsku agresiu?

V stredu 10. januára prešla médiami informácia, že gruzínsky novinár Vachtang Komachidze požiadal Švajčiarsko o politický azyl.
Na tomto jeho kroku by nebolo nič výnimočné, veď filozofiou jeho zdôvodnenia sa v podstate nelíši od žiadneho azylanta na svete. Konkrétne uvádza, že jemu i rodine hrozí nebezpečenstvo od ...(„ľudí Saakašviliho“) kvôli ... (ale teraz to už začne byť zaujímavé!) ... jeho filmu o udalostiach, spojených s päťdňovou gruzínsko-juhoosetínskou vojnou, pri účasti Ruska, v auguste 2008.
Ďalším novinárom sa Komachidze osobne zdôveril, že v decembri minulého roka bol pozvaný na skupinovú návštevu Cchinvala kvôli oslobodeniu odtiaľ štyroch gruzínskych výrastkov, u ktorých sa našla výbušnina. No a v priebehu tejto cesty ako novinár získal aj ďalšie materiály, ktoré v nie práve príhodnom svetle predstavujú súčasných gruzínskych mocných.
- Sám neviem, ktorá informácia z môjho filmu je najbolestivejšia pre predstaviteľov súčasnej gruzínskej vlády. Možno tá, ako si gruzínsky štátny tajomník za dva dni do začiatku vojny odsúhlasoval s vedením Cchinvalu možnosť urýchlenej evakuácie babičky spolupracovníčky tlačovej služby prezidenta Saakašviliho Alany Gagloevovej, alebo iná, ako gruzínska vláda ponechala napospas svojmu osudu všetko gruzínske obyvateľstvo cchinvalského regiónu?
Podľa www.evrazia.ru, 10. február 2010