04.8.2012 10:55:06

Avatar vyvoláva masovú depresiu

Tento film Jamesa Camerona vraj zapôsobil na mnohých naprosto neočakávane, tisíce jeho internetových divákov z celého sveta sa sťažujú na depresiu, ktorá ovládla ich myseľ z dôvodu, že oni sami sa nikdy nedostanú do čudesného sveta planéty Pandora.
Mnohí blogeri píšu, že tento film vyvoláva nejakú psychickú závislosť. „Zhliadol som ho a potom som niekoľko nocí mal sny len o Pandore. Aby som sa toho zbavil, šiel som naň do kina aj druhý krát. Ale pomohlo to len trochu“, spomína jeden bloger. Iný fanúšik Avatara zase uvádza, že po zhliadnutí filmu sa u neho objavili myšlienky na sebevraždu. „Chcel som sa stať jedným z obyvateľov Pandory a nedokázal som sa toho pocitu zbaviť.“

D. Medvedev: „Avatar“ nikdy nevytlačí divadlo

Štát musí podporovať divadelné umenie. Podľa ITAR-TASS vyhlásil to ruský prezident D. Medvedev pri príležitosti stretnutia s ruskými i zahraničnými predstaviteľmi divadiel v Taganrogu kam pricestoval na oslavy 150. výročia narodenín A. P. Čechova.
- Divadelné umenie je nesmrteľné, preto sa nikdy nestratí. Objavili sa nám nové technológie, avšak „Avatar“ nikdy divadlo nevytlačí, aj keď je pekný, dokonalý a drahý. D. Medvedev takto reagoval na vystúpenie režiséra Andreja Končalovského, ktorý prezidenta vyzval aby nedopustil úmrtia divadla tak, ako sa to podľa neho, udialo na Západe.
Prezident predložil účastníkom stretnutia aj zaujímavú štatistiku: v Rusku je dnes okolo 600 divadiel, v ktorých sa každoročne hrá približne po 130 predstavení a tieto zhliadne okolo 30 miliónov ľudí.
- Ak tieto údaje nie sú zavádzajúce, vyznala sa hlava štátu, - tak sú to mimoriadne príjemné čísla. Myslel som si, že ľudí, chodiacich na divadelné predstavenia je podstatne menej. A svoje slová zavŕšil vyhlásením, že politiku na podporu divadelného umenia treba robiť múdro, vrátane tej finančnej. Tak aby sa tieto ukazovatele neznížili.
podľa pravda.ru, krátené