20.1.2021 15:56:37

Anna Belousovová sa vyjadrila ku Korčokovým komentárom o Navaľnom: „O demokracii a ľudských právach poúča iných člen vlády SR, ktorý mlčal, keď v slovenskom väzení za podivných okolností zomrel bývalý policajný prezident“

Na kombosnímke Anna Belousovová a Ivan Korčok
Na kombosnímke Anna Belousovová a Ivan Korčok
(foto: SITA-Diana Černáková, Úrad vlády SR)


Bývalá podpredsedníčka parlamentu Anna Belousovová si všimla komentár slovenského ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka (nom. SaS) na Twitteri a napísala otvorene, čo si o ňom myslí. Použila pri tom výrazy ako „politický žoldnier“ či „vrchol pokrytectva“. (HSP)Skúsenú pronárodnú expolitičku Belousovovú najnovšie zaujala reakcia ministra zahraničia Ivana Korčoka na zatknutie ruského opozičného politika Navaľného po jeho návrate do Ruska.

„Miesto Alexeja Navaľného je v slobodnej a bezpečnej politickej súťaži, a nie vo väzbe,“ vyjadril sa nedávno minister Korčok.

Belousovová na to zareagovala s tým, že takmer by ju to pobavilo, ak by to, čo predviedol minister zahraničia podľa nej „nebol vrchol pokrytectva hodný politického žoldniera bez hanby a svedomia“.

„V prvom rade sa treba pozrieť, kto to hovorí, kto sa snaží poúčať iných o demokracii a slušnosti. Hovorí to človek, ktorý bol v 90-tych rokoch, v čase Mečiarovej vlády hovorcom ministerstva zahraničných vecí a v časoch ministra Lajčáka – nominanta Smeru – bol jeho štátnym tajomníkom a neskôr veľvyslancom v USA. Teraz zastáva pozíciu ministra vo vláde Matoviča. Toho istého Matoviča, ktorý predošlú vládu označuje ako mafiánsku.“

Premiér Igor Matovič podľa bývalej poslankyne Belousovovej asi vie, prečo z predošlej vlády „prevzal“ a povýšil práve veľvyslanca spoza Atlantiku. „O demokracii a ľudských právach poúča iných člen vlády SR, ktorý mlčal, keď v slovenskom väzení za podivných okolností zomrel bývalý policajný prezident,“ neodpustila si poznámku o úmrtí Lučanského.

A „najsmiešnejšie a zároveň najcynickejšie“ je podľa Anny Belousovovej to, že o demokratickej a slobodnej politickej súťaži básní „politický žoldnier, ktorý musí veľmi dobre vedieť, že žiadna demokratická a slobodná politická súťaž politických strán v tých tzv, vyspelých demokraciách neexistuje“.

„Existuje len súťaž peňazí, ktoré „politické pozadie“ napchá do politických figúrok. A tie im potom slúžia. Pán minister veľmi dobre vie, že takto to chodí u nás, v Amerike aj v celej Európe. Takže si mohol odpustiť tu povinnú jazdu poúčania na adresu Ruska. Ani tu ani tam nespadli z čerešne na hlavu, aby verili na nejakú vzorovú demokraciu západného typu. Zvlášť po tom, čo sme videli ten americký cirkus okolo volieb prezidenta.“


HSP