04.7.2018 09:10:16

Anglický fanúšik po návrate z futbalového šampionátu: Rusko je úplne pohodová krajina. Britské médiá by sa mali hanbiť za protiruskú propagandu

Anglickí fanúšikovia, ktorí prišli povzbudiť svoju krajinu na majstrovstvá sveta v Rusku, sú šokovaní z toho, aký obraz vytvorili mainstreamové médiá v spolupráci s britskou vládou a aká je realita. Jeden z fanúšikov to pomenoval výstižne a skritizoval britské médiá za šírenie protiruskej propagandy.

Zrejme zinscenovaná kauza Skripaľ, protiruská hystéria vlády na čele s premiérkou Mayovou, či protiruská propaganda médií, mnohých fanúšikov futbalu pred šampionátom v Rusku poriadne vystrašili.

Pred turnajom dokonca britské médiá zverejnili viaceré materiály, v ktorých upozorňovali na mnohé problémy, s ktorými sa stretnú zahraniční fanúšikovia na Svetovom šampionáte v Rusku, a vyzývali ľudí v Spojenom kráľovstve, aby radšej na majstrovstvá nejazdili. Na rozdiel od týchto výstražných správ sa však Briti cítia v Rusku výborne. Informoval portál prvnizpravy.

Anglický fanúšik Matt Maybury sa po návrate zo šampionátu v Rusku na sociálnej sieti Twitter pustil do britských mainstreamových médií: “Vrátil som sa, som nažive po dvoch týždňoch v Rusku. Nebol som napadnutý krvilačnými lupičmi, nezjedol ma medveď, nebol som otrávený a nezabili ma. Britské médiá by sa mali hanbiť za číru propagandu proti Rusom. Úplne pohodová krajina …”

V odpovedi na twitteri britského fanúšika zneli komentáre ako “neverte médiám”, alebo “nie je nutné si vymýšľať rozprávky o Rusoch”. Iní zase upozornili v súvislosti s tvrdením, že sa Svetový pohár nemal Rusku povoliť, že posledný šampionát sa odohral v Brazílii, kde je najvyšší počet vrážd na svete. Ďalší užívateľ zas upozornil, že majstrovstvá sú plánované aj v USA v roku 2026, ktoré tiež trhajú rekordy v počte vrážd. Čo doplnil ďalší, že spoluorganizátorom bude aj Mexiko s maximálnym počtom zbraní a vrážd.

Samuel Gdovin

HSP, 4. 7. 2018