02.9.2014 14:41:18

Angelu Merkelovú upozorňujú na klamstvá NATO veteráni americkej špionáže

Veteráni americkej rozviedky VIPS (Veteran Intelligence Professionals for Sanity) napísali list kancelárke Nemecka Angele Merkelovej, v ktorom ju žiadajú, aby neuverila klamstvám NATO o akomsi "vpáde" ruských vojsk na juhovýchod Ukrajiny. Veteráni upozorňujú, že rozviedka takýto vpád nepotvrdila. Navyše upozorňujú, že Pentagon podobnými pochybnými "faktami" opodstatňoval svoj vpád do Iraku.

 


Podľa bývalých rozviedčikov generálny tajomník NATO Anders Fogh Rasmussen bol veľmi dlho závislý na rozhodnutiach Bieleho domu. "Zdá sa nám, že Rasmussenove slová sa stále píšu vo Washingtone. Úplne jasným sa to stalo keď deň pred americkým vpádom do Iraku zahlásil vtedy predseda vlády Dánska: "V Iraku sú zbrane hromadného ničenia. My z toho neupodozrievame - my to vieme naisto...".

Veteráni tiež poukazujú na to, že snímky NATO, akoby dokazujúce ruskú expanziu, sa podobajú na tie, ktoré aliancia ukazovala aj v roku 2003. Tieto vtedajšie "dôkazy" mali presvedčiť verejnosť o faktoch vlastníctva Irakom ZHN. V skutočnosti však ani jedna snímka nič nedokázala.

Veteráni Angele Merkelovej poukázali na rozumné správanie Grherdta Schrodera, ktorý sa svojho času ocitol v obdobnej situácii. "Pred dvanástimi rokmi bývalý kancelár Gerhardt Schroder, pamätajúc si krehkos´t dôkazov o ZHN v Iraku, odmietol pripojiť sa k prepadnutiu Iraku. Podľa nášho názoru, vy by ste mali byť tiež takáto kritická voči obvineniam, ktoré vyrobí štátny departnment USA a NATO", - hovorí sa v liste.

Podľa dni.ru, 2. september 2014