04.12.2018 18:22:21

Analytici Pentagonu priznávajú: Rusko sa zaobíde bez Pobaltska

Posledný novembrový deň bol uverejnený článok o logickom nezmysle, žeby Rusi na niečo potrebovali Pobaltsko a teda, že niet žiadneho dôvodu aby sa vojensky usilovali podmaniť si Litvu, Lotyšsko a Estónsko. Prišiel na to nie hocikto, ale analytici americkej spoločnosti RAND, ktorá je jedným z najhlavnejších analytických ústredí Pentagonu.

Americkí analytici teda v posledný novembrový týždeň oznámili aj slovenskému daňovému poplatníkovi, že zbytočne míňa peniaze, keď vyslal po Pobaltska svojich vojakov, že neustále vyhlasovanie Ruskom, že „nepretenduje na pobaltské štáty“, sa zakladá na pragmatickej pravde.

Nepriamo sa tým tiež potvrdzuje, že slová pobaltských politikov „už-už sem vtrhnú ruskí okupanti“, nie sú ničím iným, ako účelovou fejkovou hrozbou.

Analytici RAND vo svojej správe uvádzajú, že Rusko nielenže neplánuje vojenskú agresiu do Pobaltska, ono vraj voči tomuto územiu nemá žiadne geopolitické ani finančné záujmy. Podtrhujú tiež, že „neexistuje ani jeden dôkaz o tom, žeby Rusko navyšovalo svoje ozbrojené sily blízko hraníc Pobaltska kvôli vojenskej agresii“. 

Podľa politobzor.net, 30. 11. 2018