16.3.2018 08:44:43

Americký vysoký dôstojník stresoval Kongres informáciami o ruských zbraniach

Portál rusvesna informoval o slovách amerického generála Scaparottiho. Generál Scaparotti, hlavný veliteľ spojených síl včera stresoval členov amerického Kongresu informáciami o ruských zbraniach. Generál potvrdil, že Rusko úspešne vykonalo prezbrojenie svojej armády a zaviedlo do výzbroje nové a nebezpečné druhy zbraní.

Podľa generálových slov “Rusko pokračuje v modernizácii svojich jadrových síl, rozpracovalo a zaviedlo do výzbroje nové a moderné zbraňové systémy. Rusko zvýšilo svoje možnosti, takže v oblasti Pobaltia, Čiernomorského pobrežia a vo východnom Stredomorí Rusko znížilo možnosti pôsobenia amerických vzdušných, morských a pozemných síl”.  Generál Scaparotti kvôli ruským aktivitám poukázal na potrebu zvyšovania investícii do amerického zbrojárskeho programu

Okrem nebezpečných nových ruských zbraní, ktoré predstavil ruský prezident Vladimír Putin, Generál Scaparotti členov Kongresu upozornil aj na nebezpečenstvo, ktoré hrozí od klasických a známych ruských zbraní. Upriamil pozornosť na dieselelektrické ponorky typu Severodvinsk a Kilo  (Varšavianka a Platus), ktoré je veľmi ťažké odhaliť. Ruské ponorky majú na palube torpéda s jadrovou hlavicou, ktoré dokážu zničiť celú flotilu bojových lodí.

Okrem toho generál Scaparotti upozornil na smrtiaci účinok ruských Kalibrov. Podľa Scaparottiho Rusko manévruje v nebezpečnej blízkosti amerických ozbrojených síl, ktoré sa nachádzajú v oblasti Pobaltia, Čierneho mora a Stredozemného mora. Rusi podľa Scaparottiho ohrozujú americké špionážne a prieskumné lietadlá tým, že križujú ich leteckú dráhu, americké prieskumné Boeingy sa potom prepadnú z letovej hladiny, čo môže viesť k nekontrolovateľnému pádu lietadla. Aktivity ruských pilotov znemožňujú americkým špionážnym lietadlám zbierať citlivé informácie z ruských strategických vojenských objektov.

Američania samozrejme nevlietavajú do ruského vzdušného priestoru. Špionážne Boeingy však dokážu zbierať informácie aj zo vzdialenosti väčšej ako 50 km od predpokladaného cieľa. Rusi vždy, keď Američania prilietavajú pod potrebným uhlom k ruskému strategickému vojenskému objektu ešte v zóne medzinárodného vzdušného priestoru preletia v tesnej blízkosti nemotorných amerických Boeingov.

Ruská bojová stíhačka tak zapríčiní, že americké špionážne lietadlo musí prudko zmeniť smer a prepadne sa z letovej hladiny, takže už nedokáže zbierať strategické a citlivé informácie. Rusi neporušujú zákon, v medzinárodnom priestore môžu lietať rovnako ako Američania. Prudký prepad z letovej hladiny je však nepríjemnou skúsenosťou aj pre skúsené americké posádky, ktoré sa samozrejme obávajú o svoju bezpečnosť, pretože hrozí, že americké stroje sa dostanú do nekontrolovateľného pádu a rozbijú sa o morskú hladinu.

HSP, 16. 3. 2018, rusvesna