01.5.2015 08:14:16

Americkí analytici: Rusko predbieha NATO

Tým, že Rusi postavili na výrobný pás tank T-14 Armata a oznámili obnovenie výroby strategických bombardérov Tu-160 ("Biela labuť"), Rusko vyslalo Západu jasný signál, že s Moskvou treba rátať.

Západ sa neznepokojuje len tak, zo žartu. Jeho nedávne presvedčenie, že ruský obranný priemysel bol zničený, už neexistuje. Každý nový projekt vyvoláva na Západe skutočný poplach. Vraj, ako je to možné, že Moskva nás predbieha?

Najnovší zmätok vyvolal tank T-14 Armata, ktorý čoskoro začne prichádzať do ruských ozbrojených síl. V podstateide o takmer nezraniteľný vysokotechnologický komplex na pásach. Má schopnosť naraz sledovať desiatky cieľov na zemi i vo vzduchu, vybavený je unikátnym kompozitným pancierom a elektronickými systémami, ktoré vo svete nemajú analógiu. Vďaka tomu je schopný rozpoznávať obrovské množstvá nebezpečenstiev a páliť po nich zo vzdialenosti, ktorá je pre väčšinu natovskej výzbroje nedosiahnuteľná.

Napríklad nemecká tlač uvádza, že ich Leopard-2, ktorý sa považuje za jeden z najlepších tankov sveta nemá muníciu, ktorá by bola schopná ruský pancier preraziť. Americkí analytici kričia: Rusko predbieha USA!

Viac:  http://ria.ru/radio_brief/20150430/1061868588.html

 

 

 

 

Podľa ria.ru, 30. apríl 2015