30.9.2014 16:34:25

Americká senátorka žasne nad chrabrosťou Rusov

Predsedníčka výboru pre spravodajské služby Dianne Feinstein je presvedčená, že Rusko sa neskloní pod tlakom západnej sankčnej politiky. Vysvetľuje si to tým, že ruské úrady majú kolosálnu podporu obyvateľstva, takú, že ani obmedzenia, ktoré musia ľudia znášať kvôli sankciám, nedokážu pokaziť tento vzťah.


Rusko sankcie nezlomia, presvedčená je táto demokratická senátorka z Kalifornie. A zdôrazňuje, že V. Putina teraz podporuje bezprecedentný počet obyvateľov. No a v takej situácii vraj sankcie západných krajín neovplyvnia vzťah Rusov k politike Kremľa.

Vo vzniknute situácii sú podľa senátorky najlepšou stratégiou na vyriešenie krízy na východe Ukrajiny priame rozhovory. "Mnohí hovoria, že treba len vyčkať, kým začnú sankcie účinkovať a udrú po ruskom hospodárstve. No ja nie som presvedčená, že sa tak stane", - cituje ju televízia Rossija 24.

Feinstein žasne nad odolnosťou Rusov. Poznamenáva, že "ak Rusi stoja za svojím prezidentom, hovorí to o ich udatnosti. Prežijú akékoľvek ekonomické otrasy". Čiže sankcie asi ťažko splnia svoje funkcie. Občanov Ruska ro nezastraší, s nimi treba len viesť dialóg. uzavrela.

Protiruské sankcie sú stále top témou európskych médií. Napríklad holandské noviny De Waarheid píšu, že Európsku úniu dne riadia ľudia bezelementárnych vedomostí z histórie, navyše ich nezmyselne podporujú miestne médiá. Okrem toho, poznamenáva autor, všetky európske vydavateľstvá sa opierajú o západné pramene. Znamená to, že publikácie o téme Ukrajiny, Krymu a sankcií sú angažované. 

Jedinou krajinou, ktorá je relatívne nezávislá na Washingtone, je Nemecko. Dôveryhodnú informáciu o dianí na východe Ukrajiny nájdeme len v nemeckých médiách, poznamenáva autor.

 

Podľa dni.ru, 26. september 2014