20.10.2017 09:36:07

Američanmi vycvičené arabské oddiely prešli na stranu ISIS

 

Portál newinform sa kriticky vyjadril na adresu Američanov, ktorí sa zúfalo snažia zbrzdiť ruské a sýrske úspešné aktivity na bojových poliach východnej Sýrie.

Mobilné oddiely irackých Arabov, vybavené ťažko vyzbrojenými pickupmi a vycvičené americkými inštruktormi, prešli sýrsko-irackú hranicu a podporili oddiely ISIS v bojoch proti sýrskej vládnej armáde.

Buď teda zlyhala americká tajná služba, ktorá nedokázala zistiť, že cvičí potenciálnych teroristov, alebo Američania vedome cvičia skupiny z radov miestneho obyvateľstva, ktoré podporujú ISIS. Mnohí ruskí analytici otvorene hovoria, že ISIS je zástupnou armádou USA a táto organizácia vznikla za podpory amerických a izraelských tajných služieb.

Po porážke irackých teroristov sa Američanmi vycvičené skupiny, zložené s irackých Arabov, presunuli do Sýrie, kde sa zapojili do bojov proti regulárnym sýrskym jednotkám a ich spojencom. Za odmenu získavajú členovia tejto skupiny možnosť participovať na čiernom obchode s ropou v regióne.

Podľa ruských odborníkov existujú dôkazy o tom, že Američania umožňujú členom takýchto skupín prechádzať cez Američanmi ovládané oblasti a takisto im umožňujú ukryť sa v amerických zónach, kde si teroristi lížu rany, ktoré im uštedrilo ruské letectvo, sýrska armáda a jej spojenci.

HSP, 20. 10. 2017