25.2.2014 12:09:04

Alexander Dugin: treba vyzbrojovať juh a východ Ukrajiny

Demokratickými metódami sa odtrhnúť Ukrajinu od Ruska nepodarilo. Všetko bolo odskúšané. Akonáhle sa nastolí demokracia, Západ si hlasuje za svoje a Východ za svoje. Je to takmer rovnováha vyplývajúca z toho, že vo vnútri Ukrajiny sa tiahne hranica medzi dvomi civilizáciami. Na pravom brehu, s výnimkou rusínskeho enklávu, je "antimoskaľská" nacionalistická Ukrajina, na ľavom brehu, spoločná s nami proruská eurázijská Ukrajina.

Sily Západu, ktoré sa na to dali, aby podporili ukrajinskú opozíciu, to nerobili kvôli prinavrátenia krajiny na cestu demokracie. Demokracia, hoci aj oranžová a prozápadná tu nikdy a nič nevyrieši. Preto vznikol faktor Ťjahniboka a Jaroša. nacizmus je pre Západ technologicky nevyhnutný, ako salafizmus a vachabizmus. Skrátka, prebieha len inštrumentalizácia radikálnych technológií na riešenie geopolitických úloh.

Janukovič sa nestal lídrom Východu. Neobjavil sa na zjazde v Charkove kde mohol navrhnúť aspoň nejaký model. Znamená to, že minulá etapa histórie Ukrajiny je skončená.

Začína sa nová etapa, v ktorej Západ bude podporovať ukrajinský nacizmus - najťažšiu etapu nacistickej diktatúry. Odpoveďou východu krajiny bude: "My sa na to nemôžeme pozerať". Žiaľ, Ukrajina bude rozčlenená, no nie nami. My sme urobili všetko, aby sa to nestalo. Mimoriadne opatrenia teraz musia prijímať nielen Ukrajinci, ktorí sa chcú vyhnúť toho, čo im pripraví nacistická diktatúra, ale aj Kremeľ.

Armáda! Sila! Len armáda. Chceš mier - pripravuj sa na vojnu.

Originál:  http://topwar.ru/40236-aleksandr-dugin-nado-vooruzhat-yugo-vostok-ukrainy.html

topwar.ru, 24. február 2014