12.6.2018 17:26:17

Ako Londýn klame? Anglický kňaz o „Bielych helmách“

Všetci si zrejme pamätajú Omara Daknisa, ktorý sa na Západe stal „symbolom trpiaceho Aleppa“. Foto chlapčaťa od krvi a prachu uverejnili na prvých stránkach všetky popredné noviny sveta, a vďaka úsilia západných televízií (osobitne CNN) sa na tento záber odvolávali všetci tí „jastraby“, ktorí takto opodstatňovali raketové útoky „proti krvavému Asadovi“ a nové sankcie proti Moskve.

Omarova rodina dnes ďakuje Rusku i Asadovi za oslobodenie svojho Aleppa. No a toto už nie je žiadny hoax, lebo klamárske noviny to skryli. Možno by to aj priznali, ale nechcú sa takto otvorene blamovať. 

Lož má krátke nohy

Nedávno sa do V. Británie vrátila delegácia kresťanských kazateľov a aktivistov, ktorí navštívili Sýriu, aby pomohli miestnym kresťanským spoločenstvám. V Sýrii sa stretli aj s rodinou Omara a bez ohrozenia samopalmi a bez mučenia si z prvých úst vypočuli čo sa naozaj stalo!!!

Táto misia na čele s členkou snemovne lordov baronesou Caroline Coxovou a kňazom anglikánskej cirkvi A. Eastdownom sa stretla so študentmi univerzity SOAS (Škola východných a afrických štúdií). Vyvolalo to búrlivé odozvy a britská tlač sa už nemohla tváriť, že nič nevidí. Noviny The Times pravde o Sýrii odolávali tiež pár dní, no potom už tiež „museli“ priznať farbu, hoci nie na prvých stranách. 

Anglický kňaz Eastdown ich informoval o skutočnom utrpení chlapca Omara, ktorý vraj bol pri výbuchu zranený a krvácal. Predstavitelia „Bielych prilieb“ si ho „posadili do auta rýchlej zdravotníckej pomoci a prinútili ho tam sedieť 40 minút, aby si ho fotografovali“. „Omarov otec bol veľmi nahnevaný, tvrdí kňaz, no nemohol zasiahnuť, pretože oni (Biele helmy) boli bojovníkmi“. 

Baronesa Cox, známa svojou podporou anglikánskej cirkvi uviedla, že hlavným sponzorom „Bielych heliem“ je oficiálny Londýn. „Peniaze vašich plátcov daní idú na zabezpečovanie skupín, ktorí majú jednoznačný vzťah k džihadistom.“

Všetci, ktorí nečítajú len mainstreamové médiá, to vedia. Angličania asi čítajú len mainstream a preto sa táto informácia stala pre nich hotovým objavom.

Logicky by sa dalo čakať, že si britské médiá postavia otázku: ak je historka s chlapcom z Aleppa faloš, vyrobená Bielymi helmami, potom aj ich „plynový útok“ v sýrskej Dume je asi divadielko!

Takto však Angličania nerozmýšľajú, pre nich je to buď príliš komplikované alebo sa boja priznať absolútnu neopodstatnenosť svojich raketových útokov proti Sýrii. Nehovoriac o tom, že britské médiá boli horlivými stúpencami tejto agresie.

Aký scenár používa západná „demokracia“?

Schéma je veľmi jednoduchá: Akékoľvek nepotvrdené reči, ktoré obvinia Rusko z nejakých  zločinov, uverejnia prvé strany novín a masovo sa rozširujú. Keď sa blíži odhalenie klamstva, tak tie isté médiá sa zahrajú na mŕtveho chrobáka a všetko ignorujú.

Podľa ria.ru, 12. 6. 2018