04.8.2012 10:55:06

Akciu Pussy Riot vyprovokoval Washington

Škandálna akcia Pussy Riot a následné udalosti okolo tejto skupiny boli vyprovokované Washingtonom na démonizáciu Ruska, vyhlásil expomocník ministra financií USA Paul Craig Roberts.
„Bolí ma srdce za tie ruské ženy zo skupiny Pussy Riot. Washingtonom financované mimovládne organizácie, ktoré prenikli do Ruska, ich drsno oklamali a využili. Pussy Riot poslali na vyslovene nezákonnú akciu“, - prinášajú Robertsove slová noviny Vzgljad.
Washington potreboval podľa jeho slov veľký škandál, aby „démonizoval Rusko za jeho protivenie sa americkému zámeru zničiť Sýriu“.
„Cieľavedomou urážkou veriacich, čo sa v USA a aj v bábkových európskych krajinách, v Kanade i vo Veľkej Británii kvalifikuje ako zločin z nenávisti, ženy porušili ruský zákon“, - konštatoval a ostro skritizoval západné médiá, nazvúc ich kvôli účasti na „americkej propagande“ „predajnými médiami“.
„Pussy Riot – to nie sú Beatles 60-tych rokov. Pochybujem, že väčšina mladých ľudí, ktorí chodia na mítingy na podporu Pussy Riot, dovtedy túto skupinu aspoň počuli, pochybujem, že majú aspoň predstavu o tom ako je nimi manipulované“, - vyhlásil Roberts.
(Paul Craig Roberts bol členom Reaganovho týmu a v USA ho poznajú ako otca „reaganoekonomiky“.)
RIA Novosti, 28. august 2012