04.8.2012 10:55:06

2. ročník výstupu na Modravú horu

5. júla na sviatok sv. Cyrila a sv. Metoda sme sa už po druhý krát vydali na Modravú horu, ktorá je najvyššou v pohorí Matra. Plní očakávaní a aj prípadných menej príjemných zážitkov. Za minuloročné účinkovanie nás totiž istá „strapatá“ politička údajne označila za extrémistov. Vraj o tom písali Ľudové noviny, týždenník Slovákov v Maďarsku. Škoda, že táto maďarská politička verí klamstvám, pretože ak by bola na Modravej hore pred rokom s nami, videla by len jedno. Ako spev košických matičiarok potleskom odmeňovali aj domáci turisti.
Neviem síce čo extrémne je na takomto podujatí, pretože okrem spevu a fotografovania sa tam nič iné neudialo. Žeby ním bolo poďakovanie za účasť, ktoré adresoval všetkým prítomným predseda Slovensko-ruskej spoločnosti Ján Čarnogurský zároveň s vyjadrením presvedčenia, že na Modravej hore sa stretneme aj o rok?
Zúčastníme sa aj tretieho výstupu na Modravú horu. S maličkou zmenou. Už nie presne 5. júla, ale vždy v druhú júlovú sobotu. O rok pripadne na 14. júla 2012. Zmenu termínu si vyžiadal rad nových záujemcov o výstup, odvolávajúcich sa, že v období sviatku sv. Cyrila a sv. Metoda prebieha po celom Slovensku celý rad ďalších dlhoročných podujatí, ktorých sa našinci tiež chcú zúčastniť. Napríklad najväčšia púť Slovákov na Mariánsku horu v Levoči.
Aký bol teda tohtoročný výstup? Organizátori sa zhodli, že účasťou sme oproti zahajujúcemu ročníku narástli. Možno len o päť, či o desať osôb, no narástli. Škoda len, že miestnych turistov tu bolo toho roku menej.
Vladimír Mikunda, snímky autor

Popis pod foto
928: K zúčastneným sa prihovára Ján Čarnogurský
933: foto na pamiatku
937: Prichádzame...Poada1.pdf Poada1.pdfPoada1.pdf