04.3.2020 10:50:02

14. ročník celoslovenskej súťaže Ruské slovo (RCVK)

Záverečná snímka z celoslovenského kola súťaže Ruské slovo
Záverečná snímka z celoslovenského kola súťaže Ruské slovo
(foto: KRBAŤA PHOTO)


V Košiciach sa 28. februára 2020 uskutočnil 14. ročník celoslovenskej súťaže recitátorov a spevákov v ruskom jazyku – Ruské slovo, ktorej sa zúčastnilo 150 žiakov a 57 učiteľov ruského jazyka z 57 vzdelávacích inštitúcií zo všetkých kútov Slovenska. Organizátorom tejto populárnej slovenskej súťaže je Zväz Rusov Košice (predsedníčka N. A. Dostálová).Téma súťaže Ďakujeme za mier! bola venovaná 75. výročiu Víťazstva nad fašizmom. Na slávnostnom otvorení podujatia vystúpil kolektív Priateľstvo (pod vedením Ľ. Gerusovej), zložený zo študentov ruskej bilingválnej sekcie gymnázia M. R. Štefánika v Košiciach s piesňou Svet bez vojny. Členovia klubu vojenskej histórie Krasnogvardejci predviedli inscenáciu Začiatok vojny (pod vedením J. Hodíka). V rámci podujatia sa uskutočnila akcia Nesmrteľný pluk.

Účastníci súťaže súťažili v nasledovných nomináciách: prednes poézie a prózy, sólový a zborový spev. Vekové rozmedzie účastníkov bolo od 6 do 20 rokov. Všetky vystúpenia posudzovala porota. Víťazi jednotlivých kategórií si odniesli diplomy a darčeky. Súťaž ukončil slávnostný koncert víťazov nominácií.


Pozn. red. SRS: Organizátorka podujatia N. A. Dostovalová je zároveň aj dlhoročnou členkou Správnej rady Slovensko-ruskej spoločnosti


Porota a podporovatelia súťažiacich so zatajeným dychom sledovali výkony učastníkov podujatia

Zdroj foto: KRBAŤA PHOTO


 

 

Ruské centrum vedy a kultúry v Bratislave