21.12.2015 22:50:17

11-ty týždeň ruskej intervencie v Sýrii

 

Ešte minulý týždeň som hovoril, že „jedinou cestou, ako sa vyhnúť vojne, je konečne sa vzdať politiky „Asad musí odísť“... Teraz je pravdou, že rôzni americkí predstavitelia, vrátane Kerryho, prišli s výrokmi, že Asad nemusí odísť a že dôležitý je „prechod“, resp., že „inštitúcia štátu musí byť zachovaná“.

 

Lenže ja i ďalší sme tým mysleli, že USA musia od základu zmeniť svoju politiku voči sýrskemu konfliktu. Navyše, keďže Turecko sa dopustilo voči Rusku vojnového aktu pod dáždnikom USA a NATO, čím sa vytvorila fantasticky nebezpečná situácia, v ktorej darebácky štát ako Turecko mohol získať dojem o beztrestnosti, vďaka svojmu členstvu v NATO. Aj tu bolo potrebné nielen pozitívne vyhlásenie, ale aj zásadná zmena v americkej politike.

Teraz som si naliehavo vedomý, že Kerry „prehral“ každučké rokovanie, ktoré mal s Rusmi a napísal som o tom veľakrát. Rovnako som si vedomý, že Kerry má povesť hovoriaceho „A“ pri Rusoch a „B“ keď sa vráti domov. Navyše taktiež chápem, že Kerry nie je tým, kto prijíma skutočné rozhodnutia, a že tie prijíma americký „hlboký štát“. 

Celý článok: 

http://www.zvedavec.org/komentare/2015/12/6715-jedenacty-tyden-ruske-intervence-v-syrii-krok-zpet-od-propasti.htm

Výňatok zo zvedavec.org, 21. 12. 2015